Medycyna estetyczna

Toksyna botulinowa

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej są te z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Jest to substancja białkowa, neuromodulator, której używamy głównie do niwelowania zmarszczek mimicznych, takich jak lwia zmarszczka, zmarszczki poprzeczne czoła, czy kurze łapki. Możemy nią również leczyć bruksizm, nadpotliwość  czy tzw. dziąsłowy uśmiechu (gummy smile).

Kwas hialuronowy jest substancją z grupy glikozaminoglikanów obecną w organizmie człowieka od momentu urodzenia. Odpowiada za prawidłowe wiązanie wody w głębokich warstwach skóry oraz stanowi główny składnik mazi stawowej. Ilość kwasu hialuronowego w skórze zmniejsza się z wiekiem. Spadek zawartości kwasu hialuronowego oznacza ograniczenie zdolności skóry do zatrzymywania wody, przez co spada jej nawilżenie i jędrność, a to prowadzi do powstawania zmarszczek i zwyrodnień stawów.

Mezoterapia to zabieg polegający na wstrzykiwaniu śródskórnie niewielkich ilości preparatu leczniczego, gęsto pokrywając okolice, które poddajemy leczeniu (twarz, dekolt, szyja, dłonie, skóra owłosiona głowy, brzuch czy uda). Zabieg ten wykonuje się w celu poprawy nawilżenia, kolorytu i elastyczności skóry, jej odżywienia i przywrócenia młodego wyglądu, zmniejszenia cellulitu. Stosowany w celu poprawy kondycji włosów czy terapii delikatnej okolicy oczu.

Pod tą nazwą kryje się duża gama preparatów do biorestrukturalizacji  i odnowy skóry. Są to produkty na bazie  polinukleotydów, kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego czy kolagenu, które stymulują  przebudowę, regenerację i służą przywróceniu utraconej  kondycji skóry. Efekty zabiegu często widzimy od razu, a ich ostateczne rezultaty narastają stopniowo, poprzez zachodzące w skórze procesy biorewitalizacji.

Osocze bogatopłytkwe PRP (Platelet Rich Plasma) to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Jest to preparat autologiczny czyli pozyskany z krwi własnej pacjenta. Płytki krwi produkują czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, tworzenia nowych włókien kolagenowych i nowych naczyń krwionośnych. Odpowiednio przygotowane osocze możemy wykorzystać do regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i głowy.

Z wiekiem skóra staje się cienka i zwiotczała. Zmarszczki stają się coraz wyraźniejsze, a owal twarzy traci swoją linię i wykazuje tendencje do obwisania. Podwójny podbródek lub tzw. chomiki stają się wówczas bolączką wielu osób. Również skóra w obszarze szyi, dekoltu i innych partii ciała traci jędrność i ulega rozciąganiu.Rozwiązaniem problemu może być zastosowanie nici liftingujących.

Jest to najskuteczniejszy zabieg depigmantacyjny, radykalnie redukujący przebarwienia posłoneczne i plamy powstające na podłożu hormonalnym. Zabieg ten oprócz poprawy kolorytu i jędrności skóry, nawilża ją, zmniejsza łojotok i ilość zaskórników oraz zwęża pory.

Formularz kontaktowy